Szlachetna paczka

Opublikowano: 2021-11-30 20:38, Numer artykułu: 46937 , Autor: M.Orzechowska
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi startuje kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom oraz osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
 
W tym roku wraz z Rotaract Bydgoszcz pragniemy pomóc Pani Tamarze. Jest ona samotną emerytką, która całe życie poświęciła na wychowanie jedynej córki. Pani Tamara posiada wiele chorób, przez co dużą część swoich pieniędzy wydaje na leczenie. Utrzymuje się z emerytury o wysokości 1350zł. Po odliczeniu kosztów leczenia i opłat za mieszkanie kobiecie zostaje 388zł miesięcznie.
 
Na liście jej potrzeb znajdują się m.in.:
- żywność (herbata, makaron, ryż, konserwy, słodycze)
- środki czystości (mydło, żel pod prysznic, szampon, proszek/płyn do prania, płyny czyszczące) 
- koc
 
Można również przygotować drobny świąteczny upominek dla Pani Tamary. Może to być np. samodzielnie wykonana kartka świąteczna, ozdoba choinkowa, kubek lub inny drobiazg, który na pewno sprawi jej ogromną radość.
 
Dla większości z nas Boże Narodzenie to ciepły czas spędzony z rodziną i bliskimi osobami. Wspólnie sprawmy, żeby Pani Tamara mogła poczuć magię świąt. Dla nas to koszt kilku złotych, a dla tej kobiety to ogromna pomoc. To idealny czas, żeby zrobić coś dobrego dla siebie i innych. Mamy niecałe dwa tygodnie na zbiórkę darów, więc liczę na wasze dobre serca.
 
Dary można przekazywać Pani Barbarze Morawskiej w sali 301 lub skontaktować się bezpośrednio ze mną.
Również zachęcam do wpłat na zbiórkę zorganizowaną przez przewodniczącą klubu Rotaract Bydgoszcz:
 
Marta Gaca IIIT,
Rotaract Bydgoszcz