Uczniowie klas IV na Targach Edukacyjnych „Akademia Wiedzy”

Opublikowano: 2020-02-09 19:54, Numer artykułu: 20568 , Autor: M.Orzechowska

16 października w Centrum Kongresowym Opery Nova odbyły się Targi Edukacyjne „Akademia Wiedzy” zorganizowane przez Express Bydgoski i Dziennik Toruński „Nowości”. Event został objęty patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W tym ważnym wydarzeniu nie zabrakło również uczniów Spożywczaka.

Przyszli maturzyści mieli okazję zapoznać z ofertą szkół wyższych publicznych, prywatnych, cywilnych i wojskowych oraz uczestniczyć w prelekcjach i warsztatach promujących różne dziedziny nauk. Zainteresowani studiami na uczelniach wojskowych mogli poznać szczegółowe zasady, wymagania i terminy rekrutacji podczas prezentacji przygotowanej przez Wojskową Akademię Techniczną z Warszawy i zasięgnąć informacji na temat warunków przyjęcia na studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Dla tych, którzy planują studia dzienne lub zaoczne na kierunkach technicznych, medycznych, biotechnologicznych, humanistycznych itp. swoje propozycje przedstawiały uczelnie publiczne i prywatne z regionu. Ciekawą alternatywę dla chcących równocześnie studiować i pracować przedstawiła Wyższa Szkoła Logistyki z Poznania proponując studia dualne, w trakcie których studenci połowę semestru kształcą się na uczelni podczas zajęć teoretycznych, a drugą połowę w zakładzie pracy nabywając umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe. Również ci, którzy nie planują studiów a chcą nabywać nowe kompetencje i umiejętności, mogli wybrać coś dla siebie z szerokiej gamy kursów i szkoleń organizowanych przez Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego. Targi były okazją do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu wystąpień publicznych dzięki warsztatom przeprowadzonym przez Pana Tomasza Rumińskiego p.t. „Mów i prezentuj – o pewności głosu w prezentacjach”. Natomiast Pan Łukasz Karbowski reprezentujący firmę Polska Press przedstawił ciekawą prezentację „Sztuczna inteligencja kontra kreatywność”, w której wskazał na coraz powszechniejsze zjawisko wkraczania najnowszych rozwiązań technologicznych z obszaru digitalizacji biznesu, uczenia maszynowego (AI), Internetu rzeczy (IoT), w nasze życie i pracę zawodową. Czy rzeczywiście sztuczna inteligencja, która zakłada współpracę maszyn (robotów) i podejmowanie przez nich autonomicznych decyzji jest w stanie zastąpić człowieka we wszystkim? Czy jest w stanie również nauczyć się kreatywności, która jest przypisana ludziom? To pytania, które budzą niepokój, na razie pozostają otwarte.

          Jak budować swoją karierę i zadbać o swoją osobistą markę dowiedzieliśmy się na wykładzie Moniki Puły oraz Pauliny Kantor-Narloch z Biura Karier UKW pt."Postaw na rozwój - Twoja kariera krok po kroku". Wśród prelegentów znalazł się także bydgoski raper Bisz, trener personalny Pani Aleksandra Chołody i dietetyk Pani Natalia Gniadek. Właściciel Startupu patronite.pl Mateusz Górski w prezentacji p.t. „Jak żyć i zarabiać na pasji” wskazał na możliwości samorealizacji i rozwijania swoich pasji przy jednoczesnym osiąganiu z tego zysku, dzięki korzystaniu z comiesięcznego wsparcia finansowego Patronów, wspierających rozwój talentów. Pan Paweł Włodarczyk reprezentujący branżę kreatywną wprowadził nas w meandry działania marketingu insight i możliwości dotarcia do grup docelowych dzięki wykorzystaniu „niebieskiego śladu”, jaki każdy z nas zostawia przy każdej wizycie w Internecie oraz wykorzystaniu potencjału Influencerów (blogerów i vlogerów), którzy są pośrednikami między klientem, a marką.Udział w Akademii Wiedzy był dla uczniów inspirującym doświadczeniem mentalnym oraz okazją do zdobycia ciekawych informacji na temat oferty edukacyjnej uczelni.

 

dodała: Wiesława Gwizdała-Różycka